Biedrība "Piemineklis Jānim Volontam Daugavpilī" un šī mājas lapa izveidota, lai godinātu ilggadējā Daugavpils pilsētas vadītāja un Latvijas Tautas labklājības ministra Jāņa Volonta paveikto Daugavpils, Latgales un Latvijas labā.

Lai godinātu un iemūžinātu Jāņa Volonta piemiņu, ir nodibināta biedrība „Piemineklis Jānim Volontam Daugavpilī”, kuras mērķis ir izveidot pieminekli Daugavpilī. Pieminekļa uzstādīšanas veiktie priekšdarbi:

♦ Daugavpils pilsētas dome ir atbalstījusi biedrības ierosinājumu uzstādīt pieminekli.
♦ Ir izstrādāts pieminekļa uzstādīšanas projekts. Būvprojekta autore ir sertificēta arhitekte Vanda Baulina. Projekts akceptēts Daugavpils pilsētas domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Būvvaldē.
♦ Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ir izdevusi atļauju pieminekļa uzstādīšanai (atļaujas Nr. P-00993).
♦ Pieminekli veidos Latvijā pazīstams tēlnieks Andris Vārpa, kura nozīmīgākie pieminekļi ir māksliniekam Voldemāram Irbem, Rīgas mēram Dž.Armitstedam ar kundzi, māksliniekam Kārlim Padegam u.c.
♦ Biedrībai "Piemineklis Jānim Volontam Daugavpilī" ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.Pieminekli iecerēts veidot no bronzas - cilvēka figūra pilnā augumā. Skulpturālais tēls lietišķi atturīgā gaitā, galvā platmale, labajā rokā pulkstenis, žakete pavērusies un kreisajā pusē piekļāvusies rokai, tā padarot skulptūru dinamiskāku un dzīvīgāku.